Aloe Vera Nedir

Aloe_vera_plant

Kleopatra’nın sırrı güzellik maddelerden biri!

Neredeyse piyasada her anti-aging krem ​​ve iksir bazı form veya başka Aloe vera içeren iddia – ve nemlendirici ve cilt beslenme özellikleri gibi çok iyi bir neden ile efsanevi – Peki neden taze% 100 saf aloe vera jeli kullanmayın Kendi büyüyen bitki?

Doğanın Hemşire? O dedi, ve biz onun özelliklerini mucizevi olduğunu söylüyor olmuştur. Bir ‘Kutsal Tıp’ olarak kadim İbraniler tarafından tanınmaktadır ve hala bu tür Afrika, Meksika ve Hindistan gibi yerlerde bazı çöl alanlarında bulunan. Bu bitkinin özsuyu aslında yeniden inşasını ve hasarlı cilt dokusunun iyileşmesini doğurur.

Ve iyileşme sürecinde aslında yardım – Aloe vera yanmış neredeyse anlık rahatlama ya da haşlanmış cilt yanı sıra güneş yanığı sağladığı tespit edilmiştir. Ayrıca radyasyon yanıkları yanı sıra egzama şifa için iyidir, sadece yarısında yaprak kısmını dilim ve içinde bulunan jel kullanın.

Benzer şekilde, Aloe vera, ayak ve deri ülserlerinin, hem de akne, kesikler, sıyrıklar ve cilt tedavisinde son derece etkili olduğu ve doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Aloe vera kaşıntı giderici ve pire ısırıkları ve diğer cilt şikayetlerden çizilmemesi için mükemmel olduğu tüm bu faydaları hayvan unutma ile.

Aloe vera da elbette sindirim sorunlarına ve irritabl barsak sendromu kabartma yardımcı, ama bu nasıl yapılacağı hakkında doğru tavsiyelerde alınız dahili alınabilir.

Aloe vera, tüm bir tedavi değildir ama en önemli 10 amino asit arasından 9 içermeyen, temel rejeneratif proteinin ‘yapı taşları’ ve potasyum, bakır, magnezyum, kalsiyum, krom ve çinko eser elementler. Bu anti-viral antibiyotik ve anti-inflamatuar özellikleri olan saponinler (doğal antiseptikler) ve antrakinonlar açısından zengindir. Bu glikoz, mannoz, galaktoz, ksiloz, arabinoz içeren polisakkaritler, tüm kan hücresi zenginleştirme ve dolayısıyla ‘şifa vücut kimyası’ katkı enzimleri olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca B12 vitamini içerir.

Hint Okyanusu’nda Sokotra Adası yerlileri, bir menekşe boya yapar kullanın.

Tıp bitki, Tıp aloe, Gerçek aloe, Burnt bitki, Cape ALOES, Socotrine, Ev pırasa, Deniz houseleak ve Deniz-Ay-yeşil: Bazen olarak da bilinir.

Bu bitkilerin çiçek izin verilmesi halinde uzun bir sap (bir orkide gibi küçük) üzerine çeşit turuncu / pembe / sarı çan şeklindeki çiçek, oldukça güzel aslında.

Aloe bitkisi de bunun ilginç geçmiş bir sürü var! Firavun Mısır’da vefat Örneğin cenazeye davet edildi misafirler onlarla toz aloe izni karışımı Aloes almak zorunda ve mür mumyalama için kullanılan ve mezar giysileri ile yerleştirildi. Mezopotamyalılar kötü ruhları uzak tutmak için aloe kullanılır. 971-931BC hüküm süren Kral Süleyman, büyüdü ve sarısabır özü kullanılmış! Araplar kadar geri müshil ve mumyalama olarak 6 Yüzyıl M.Ö. olarak kullanılır. Yunanlılar bu güzellik, sabır, servet ve iyi bir sağlık için iyi olduğuna inanıyorum, iyi saç büyümesi için Hipokrat, tümörlerin şifa, dizanteri ve mide ağrıları rahatlama (infact onlar taze hamuru saçınızın düşmesini durdurmak düşündüm). Kleopatra’nın Mark Antony ile yaptığı ilk toplantıdan önce aloe içinde kalmış olduğu düşünülmektedir. Hindular Ruslar ‘Uzun Ömür İksiri’ olarak adlandırılan, ‘Sessiz Şifacı’ adını verdi ve Garden of Eden büyüdü inanıyordu.

 • Işık gölge tahammül edecek, tam bir güneş pozisyonu seviyor.
 • Bir don pozisyon, 5 ° C (41 ° F) en az ihtiyacı vardır.
 • Iyi drene kompost gerektir.
 • Kışın yaz ve nemli kuru tarafında aracılığıyla kuru nemli tarafında tutun.
 • Boyunda 2 feet (60cm) ulaşabilirsiniz.
 • Biz içeride tutarak öneririz.
 • Kolay kullanım – düz yaprak formu kullanılabilir – sadece iç faydası vardır jel, kapalı yaprak küçük bir parça kesip bölünmüş.
 • Geç İlkbahar / Yaz aylarında her zaman pot – ilk on saksı önce bir veya iki hafta için tam kuru dışarı bitkinin sağlıyor.
 • Böl / Temmuz / Ağustos ayında keskin bir bıçakla keserek off-kümelerinden-yaymak yeniden. Nemli cesur kompost içine daha sonra hafta pot güneş kurumasını bekleyin. Bitkiler büyüdükçe üzerinde büyük yani pot büyüyebilir. Ayrıca bunlar da üzerinde saksı olabilir bitki ‘pups’ (bebek bitkiler) ürettiğini göreceksiniz.
 • Tıbbi Kullanımları
 • Jel, radyasyon yanıkları, güneş yanığı, haşlanma, Egzama keser tedavi etmek için de kullanılabilir.
 • Bacak ülserleri için, pudra şekeri ile karıştırın ve jel yaraya uygulamak ve kuru tüy bırakmayan korumak.Biz birkaç hafta boyunca haftada iki kez bunu öneririz – üçüncü haftasında sadece kuru şeker kullanmanız gerekir.
 • Kesikler ve çürükler jel kullanmak için, onları karşılamak için tavsiye edilmez.
 • Bir meyve suyu olarak, soğuk algınlığı, grip, astım veya Bronşit (örneğin İrritabl bağırsak, Kolit ve Kabızlık gibi) sindirim sorunları (ancak seyreltme oranları kontrol ediniz) ılık su ile jel karıştırıp bal veya glikoz ekleyin.
 • Pamukçuk, pişik için kırışıklık veya cilt şikayetleri doğrudan jel kullanın.
 • Şampuan eklendi bir kepeğe-karşı şampuan olarak kullanılabilir ve kaşıntı ve kuru scalps releave olacaktır.
 • Bağışıklık sistemi için genel tonik.
 • Diğer koşullar geri tarih boyunca olduğu giderek yardım ettiği söylenir: sünnet şifa kaşıntılı, kuru cilt, ülsere cinsel organları, bademcikler, sakız / boğaz tahrişi, basur yatıştırıcı, cüzzam, yaralar, terlemeyi azaltmak ve yaralar kanamayı durdurmak için kür, kaynar.

Yasal Uyarı
bunları kullanan sağlık sağlayıcıları bilgilendirmek için önemlidir sözde tıbbi faydaları ile tüm alternatif ilaçlar ve bitkiler gibi; Bu güvenli ve koordineli bakım sağlamak için yardımcı olur. Biz herhangi bir alerji veya doğabilecek her türlü başka bir neden veya zarar herhangi bir yan etkisi ya da olasılığa karşı hiçbir sorumluluk kabul edebilir. Şüpheniz varsa kullanmadan önce bir sağlık uygulayıcısı danışın lütfen.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.