Bal

Ari; bali Allah’ın ilhamı ile yapıyor. Balın şifası özünü aldığı otların şifası ile doğru oran tılı. Bunu çeşitli yerlerde defalarca belirttik, çok önemli olduğu için tekrar ediyorum. Şifalı ger çek bal üretmek isteyenler. Bu işin hastaları, daha kaliteli bal üretimi yapmak isteyenler:

1Şeker hastalarına özel Bal: Kekik, Salatalık, Çörek otu Zeytinyağı kaynatılıp süzülür. Bu suya Hurma katılıp kaynatılır bu hurma ezmesi arıların önüne konur yedirilir. Arılar, Deve di kenli, Zeytin ağaçlı, Kekiki, Çörek otlu, salatalıklı bir bahçede bırakılır (10-20 dönümlük bah çe bu hale getirilebilir.)

2- Tansiyon için Bal: Kekik, Çörek otu, Ökse otu, Oğul otu kaynatılıp süzülür. Bu suda İn cir kaynatılır, reçel kıvamındaki İncir arıların önüne konur. Arılar Oğul otu, Kekik, Çörek otu, Komar çiçekleri, İncir ağaçları olan bir tarlada bırakılır. Eğer Komar ağaçları çok ise, bu bal dan birer çay kaşığından fazla yenmez.

3- Stres için Bal: Oğul otu, Karabaş otu kaynatılır süzülür. Bu suda İncir kaynatılır arıların önüne konur. Bazen Söğüt yaprağı suyunda İncir, Hurma kaynatılıp arıların önüne konur. La vanta, Karabaş otu, Oğul otu, Kedi otu, Ihlamur, Çörek otu, Kekik tarlasına arılar bırakılır. 100-200 ya da 1000 dönümlük bir çiftlikte şifalı ürünler, hormonsuz sebzeler, şifalı meyveler yetiştirilip ortasına da arılar konur. Belki Anzer balından daha şifalı bal elde edilebilir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.