AT

“Onlara (düşmanlara) karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve cihad için bağlanıp beslenen ATLAR hazırlayın, çünkü onunla (atla) Allah’ın düşmanını sizin düşmanınızı ve onlar dan başka sizin bilmediğiniz, Allah’ın (ec) bildiği (düşman) kimseleri korkutursunuz. Allah yolunda ne harcarsanız, size eksiksiz ödenir. Siz asla haksızlığa uğraşılmazsınız.” (Enfal suresi 60. ayeti kerimesi.)

ŞİFASI: Atlarla bedensel özürlülerin tedavisi eski çağlardan beri başarıyla uygulanmıştır. Atın vücut sıcaklığının gergin kaslara temas etmesi sonucu çocuklarda büyük bir gevşeme gerçekleşiyor ve böylece bedensel özürlü ler yavaş yavaş normal sağlığına kavuşabilir. Bunun için mesela ayak ları kasık yürüyemeyen bir özürlüyü ele alalım. Her gün çıplak bacaklarla eğersiz ata binmeye devam eder, bu gergin ayak kasları zamanla gevşer ve yürümeye başlar. Kol kasları gerilmiş bir özürlü de kolunu her gün atın vücuduna bastırır, kol kasları böylece zamanla gevşer.

Doğum zorluğu çeken kadına atın kuru tezeği yakılıp tütsü yapılırsa kolay doğum yapar.

Hipoterapi eskiden çok kullanılan bir tedavi şeklidir. At kuyruğu cam veya kapıya asılırsa eve sivrisinek girmez. At tırnağı yakılıp ev tütsülenmiş o evde sıçan ve fare barınamaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.