Kuş Otu

Kuş otu, C ve B vitaminleri içerir. Astıma, cilt hastalıklarına, öksürüğe ve sindirime iyi gelir. Nefesinizi rahatlatabilir, cildinizi güzelleştirebilir, öksürüğü azaltır ve bağırsaklarınızın düzgün çalışmasına yardım eder. Ayrıca yaralarınızın daha hızlı iyileşmesini sağlar. Kör ebe, sek sek, yerden yüksek, elim sende, mendil kapmaca, yakar top oynarken düştüğünüzde artık o kadar üzülmenize gerek yok. Kısa sürede sahalara geri dönebilirsiniz. Kuş otu romatizmal ağrıları da hafifletir. Yani neneniz ve dedenize bir demet kuş otu götürmeniz, onları çikolataya göre daha çok mutlu edebilir

Küçükken Gogol’a benzediği için Gogol adını verdiğim öyle her şeyi yemeyen nazlı bir muhabbet kuşum vardı. Onun için saksıda kuş otu yetiştirirdim çünkü yetiştirmesi çok kolaydı ve zamanı gelince kuşların, tabii benim Gogol’umun da, müptelası olduğu minik beyaz çiçekler açardı. Bazen çok fazla kuş otum olurdu. onları kuşu olan arkadaşlarıma satar, kazandığım parayla ise Gogol’a oyuncak alırdım. Bu, öğretmenim durumu öğrenene kadar devam etti, sonra da ticaret hayatım sona erdi. Gogol buna biraz bozuldu. Kuş otuna tavuk otu, serçe otu veya çamlık otu diyenler de var. Kendisine kaldırım kenarlarında, bahçelerde. azıcık kendi hâline bırakılmış tüm nemli topraklarda rastlayabilirsiniz. Hatta kuş otu istilacı bir bitkidir. Bir yerde gördünüz mü, kontrol altına 1 almazsanız her yere yayılır. Buna kuşlar çok sevinir. Biz de sevinebiliriz çünkü kuş otunu insanlar da yiyor. 

Kuş otu, etli ve sulu bir ot. Tadının mısıra benzediğini fark edince çok şaşıracaksınız. Peki kuş otunu nasıl yiyoruz? İster çiğ ister I kavurarak. Tahmin edersiniz ki kuşlar I kavurmadan mideye indiriyor ama biz I yemeğini de yapabiliriz, salatalara ve sandviçlere de koyabiliriz, kurutup 1 çayını bile içebiliriz. 

Sindirime iyi gelir

Astım ve öksürüğe iyi gelir

Bağırsaklarınızın düzgün çalışmasına yardım eder.

Yaralılarlarınızın yüzlü iyileşmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.